БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

30 порад батькам школярів молодших класів

1. Любіть дитину, частіше обіймайте її.

2. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Знаходьте радість у спілкуванні. Цікавтеся справами та проблемами дитини.

3. Розвивайте дитину: заохочуйте до малювання, розфарбовування, вирізання, наклеювання, ліплення. Обов’язково привчайте дитину до звички читати книжки щодня.

4. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.

5. Надавайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.

6. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хв.

7. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.

8. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами й обов’язками.

9. Пам’ятайте, що кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.

10. Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.

11. Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви з цим не впорались – провини дитини в цьому немає.

12. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона витрачає сили.

13. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.

14. Забудьте фразу: «Що ти сьогодні отримала?». Зустрічайте дитину спокійно, не ставте тисячу запитань, дайте їй розслабитися.

15. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді все сама розкаже.

16. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не влаштовуйте сварки. Говоріть із дитиною спокійно.

17. Після школи дитина повинна 2-3 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань – з 15 до 17 години.

18. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 30-40 хв. треба відпочивати 5-15 хв. залежно від віку дитини. Першокласникам потрібно кожні 15-20 хв. робити перерви на 10-15 хв.

19. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно. А коли будепотрібна ваша допомога, то без крику, зі словами «не хвилюйся», «ти все вмієш», «поміркуймо разом», «згадай, як пояснював учитель», допоможіть дитині.

20. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…»

21. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

22. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною.

23. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини

.24. Знайте, що діти люблять казки, цікаві історії, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Приділіть дитині 10-15 хв. перед сном.

25. Підтримуйте дитину. Ваша щира зацікавленість у її шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до її досягнень і можливих труднощів допоможуть дитині розвиватися.

26. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрічається в школі. Поясніть їх необхідність.

27. Дитина ходить до школи, щоб вчитися, але їй може щось не вдаватися, це природно. Дитина має право на помилку.

28. Складіть разом із дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

29. Підтримуйте дитину в її бажанні досягти успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна її похвалити. І не просто хваліть, а розкажіть, що саме вона зробила добре.

30. Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Школа – це важливо, але це не привід позбавляти дитину різноманіття, радості, гри…


До уваги батьків майбутніх першокласників!

Заява про зарахування до закладу подається особисто одним з батьків з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника. До заяви додається:

1)копія свідоцтва про народження дитини ( під час подання копії пред’являється оригінал документа);

2)ориганіл або копія медичної довідки № 086-1\о та форми № 063\о «Карта профілактичних щеплень»;

3) оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами для зарахування в інклюзивний клас.

У випадку подання копій цих документів, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування до 31 травня 2023 р. Без оригіналів цих документів зарахування дитини не відбудеться.


ПРАВО НА ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАРАХУВАННЯ МАЮТЬ ТАКІ ДІТИ:

1) які проживають на території обслуговування закладу, на підтвердження якого батько разом із заявою подає копію одного з документів , що підтверджує місце проживання; ( перелік вулиць території обслуговування та роз’яснення щодо таких документів розташовано на веб-сайті школи);

2) є рідними братами\сестрами дітей, які здобувають освіту в Андріївському ліцеї №2;

3) є дітьми працівників Андріївського ліцею №2.


ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ:

1.До 1 червня включно наказом по школі зараховуються усі діти, які мають право на першочергове зарахування.

1 червня наказ про зарахування дітей до 1 класу та список претендентів на вільні місця буде оприлюднено на веб-сайті школи.

2. Упродовж 1-15 червня заяви про зарахування не приймаються .

3. До 15 червня включно зараховуються інші діти на вільні місця за результатами жеребкування та за умови подання оригіналів документів. Процедура та терміни жеребкування будуть оприлюднені на веб-сайті школи.

Процедура та терміни жеребкування будуть оприлюднені на веб-сайті школи.


Готуємо дітей до школи

Протягом багатьох років Андріївський ліцей №2 Донецької селищної  ради Ізюмського району Харківської області з жовтня по травень проводить безкоштовні підготовчі заняття для майбутніх першокласників.Завдання учителів-допомогти майбутнім учням якомога швидше адаптуватися в новому середовищі. Наші підготовчі курси допомагають діткам познайомитись зі школою, вчителями, класами, предметами, які вони вивчатимуть вже за півроку. Навчання у школі передбачає серйозну підготовку як у морально-психологічному, так і в освітньому плані. Завдяки заняттям діти вчаться орієнтуватись в умовах класно-урочної системи навчання, взаємодіяти з вчителем та один з одним. Тож усім хочеться побажати творчих успіхів, натхнення і щасливої дороги до першого класу.

Щоб стати учнем необхідно: батькам власноруч написати заяву, надати копію свідоцтва про народження дитини, ідентифікаційний код (якщо є), медичну карту з дитячого садка або поліклініки.


7 червня 2022 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет взяв участь у нараді, яка відбувалася під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Під час наради обговорили питання підготовки закладів освіти до початку 2022/23 навчального року, створення безпечних умов перебування дітей, учнів, студентів і працівників у них з урахуванням збройної агресії рф.

Сергій Шкарлет детально розповів про вжиті МОН заходи з підготування дитячих садочків, шкіл, закладів професійно-технічної освіти, фахової передвищої та вищої освіти до початку навчання з 1 вересня.

Наводимо стислу інформацію з напряму.

Загальна середня освіта

МОН визначено, що:

  • заяви можуть подаватися батьками до 1 вересня;
  • медичні довідки для дітей, які на цей час перебувають за кордоном або в інших місцевостях, можна подавати перед початком навчального року.

Орієнтовна кількість учнів перших класів – 350-400 тис.

«Наше головне завдання – створити максимально безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу. Тому центральні і місцеві органи виконавчої влади разом із закладами освіти організовують низку важливих заходів», – зазначив Сергій Шкарлет.

Серед них:

  • обов’язкова перевірка закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухових предметів фахівцями ДСНС;
  • готовність локальних та об’єктових систем оповіщення (сирен);
  • приведення евакуаційних шляхів у відповідність до норм законодавства;
  • приведення у готовність наявного фонду захисних споруд цивільного захисту та створення нових;
  • дообладнання споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів або облаштування швидкоспоруджуваних захисних споруд в кожному закладі освіти з урахуванням забезпечення укриття 100% учасників освітнього процесу;
  • створення запасів матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів у закладах освіти;
  • проведення тренувань про оголошення сигналу «Повітряна тривога».

«Попри продовження воєнного стану в Україні, кожен з нас докладає максимум зусиль, аби розпочати новий навчальний рік у звичному форматі, а найголовніше – безпечно. З кожним днем ми все ближче до перемоги!», – наголосив Міністр.

Нагадаємо, у МОН обговорили створення укриттів у дитячих садках і школах.


Що повинна знати і уміти шестирічна дитина

Шестирічна дитина повинна знати:

— свою домашню адресу і телефон;
— адресу школи;
— телефон, місце роботи батьків;
— шлях від дому до школи.

Шестирічна дитина повинна уміти:

— самостійно переходити вулицю, дотримуючись правил вуличного руху;
— замкнути і відімкнути двері своєї квартири, подзвонити по телефону;
— самостійно зібрати портфель, орієнтуючись на розклад уроків;
— самостійно одягатися за порою року та погодою;

— стежити за своїм одягом, взуттям;
— виконувати основні гігієнічні процедури (умитися, почистити зуби, зачесатися, мити руки перед їжею);
— прибрати зі столу після прийому їжі;
— користування туалетом.

Також дитина повинна уміти, не відволікаючись, працювати в класі, займатися, уважно слухати вчителя та батьків, самостійно виконувати їх вказівки, голосно, чітко, не соромлячись, відповідати на запитання вчителя, уміти спланувати свій час, без нагадування і допомоги виконувати домашнє завдання.