ВИХОВНА РОБОТА

«Ми стали активними учасниками акції «Смілива гривня»»

Педагоги, батьки та учні   Андріївського ліцею №2 активно долучилися  до Всеукраїнської благодійної акції «Смілива гривня», яка покликана зібрати кошти на потреби ЗСУ. Започаткували ініціативу Національний банк України разом із партнерами. Спільними зусиллями   у нашому ліцеї було зібрано 900 грн. Ці кошти були відправлені до банку України. Маємо надію, що ця маленька часточка, принесе велику перемогу.

Навчально-тренінгове заняття «Домедична допомога» в Андріївському ліцеї №2

22 листопада 2023 року у рамках місячника військово – патріотичної
та оборонно – масової роботи, на базі класу безпеки, медсестра Юлія Мажежа провела навчально-тренінгове заняття «Домедична допомога».
Вона теоретично та на практиці навчала дітей 7-8 класів, як допомогти людині в тій чи іншій ситуації до приїзду швидкої допомоги. Учні навчилися оцінювати стан потерпілого і визначати, якої допомоги він потребує найперше.
Заняття було надзвичайно цікавим та корисним для усіх присутніх, адже вони мали змогу не лише почути правила надання першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях, а й відчути себе справжніми рятувальниками. Запропонований комплекс тренувальних вправ дав можливість апробувати набуті знання і навички. На спеціальному манекені діти вчилися робити серцево-легеневу реанімацію, непрямий масаж серця, штучне дихання, зупиняти кровотечі та надавати першу домедичну допомогу при опіках та обмороженнях. Слухачі дізналися, як використовувати підручні засоби, елементи одягу, інші предмети для надання першої медичної допомоги. Та найголовніше, що зрозуміли діти– це те, що важливо точно визначати симптоми та, не гаючи часу, приймати рішення щодо дій.
Учасники тренінгу ставили запитання та активно брали участь у тренінгових заняттях. Усі присутні відзначили, що такі заходи вкрай важливі, наголосили, що на занятті отримали дуже корисну інформацію та здобули потрібні навички.
Люди часто гинуть тому, що оточуючі неспроможні вчасно надати їм допомогу через відсутність елементарних медичних знань. Тому варто знати, як зберегти своє здоров’я та здоров’я інших людей.

 

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.
З нагоди цього свята в Андріївському ліцеї №2 в усіх класних колективах відбулися інформаційні хвилинки, де згадали події Майдану і вшанували пам’ять загиблих в ті дні хвилиною мовчання. Для учнів 6-х класів була проведена онлайн-година спілкування «День Гідності і Свободи», де учні ознайомились з історією виникнення цього визначного Дня, поміркували над значенням таких понять, як «свобода» та «гідність». У ході заняття діти аналізували вірші про Революцію Гідності, створили асоціативний кущ до слова «Україна», намалювали малюнки «Я – українець!». В бібліотеці ліцею оформлена тематична виставка літератури «Сторінками історії…». Проведені заходи сприяли згуртуванню дітей та вихованню почуття гордості та єдності за
за рідну Україну.

Тиждень Безпеки дорожнього руху в ліцеї
13.11.23-17.11.23

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху в ліцеї з 13.11 по 17.11.2023 року проходив Тиждень знань Правил дорожнього руху.
З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму класними керівниками проведено:
• 13 листопада для учнів 1-11 проведений Єдиний урок «Безпека на дорозі — безпека життя»;
• Вуличний марафон «Дорожні знаки та їх значення», для учнів 1-11 класів;
• Виставка малюнків «Дитинству – безпечні дороги» 1-4класів;
• Бесіда «Правила їзди на велосипеді, скейтборді, мотоциклах. Безпека. Обережність» в 8-9 класах.
Вчителями – предметниками перед закінченням останнього уроку проведені п’ятихвилинки» про дотримання дітьми правил дорожнього руху.
Бібліотекар ліцею організувала тематичну виставку в бібліотеці ліцею «Безпека руху – запорука життя і здоров’я».
У 9-11 – х класах вчитель основ здоров’я провела онлайн навчання домедичної допомоги «Знаю, вмію, врятую» на якому учні обговорили основні правила домедичної допомоги т і дійшли висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки.
Для вихованців 5 класу педагог-організатор провела вікторину «Знай і вивчай правила дорожнього руху», для учнів 6-7 класів організована виставка малюнків «Андріївські школярі за безпеку дорожнього руху», здобувачі освіти 6-8 класів складали кросворди і ребуси з правил дорожнього руху.
Під час проведення вищезгаданих заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, мову, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.
В роботі з учнями були використані різноманітні форми роботи, а саме: ігрові, інтерактивні форми виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей учнів.
Вся робота протягом тижня була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.

“Це свято зрілості і свято розставання, майбутнього прекрасна світла мить”…

5 липня  в Андріївському ліцеї N2 відбулось урочисте вручення свідоцтв про повну  загальну середню освіту учням 11 класу.
 Ось і промайнули 11  років, вони були сповнені переживань, успіхів, поразок. Та здобувачі освіти  подолали усі труднощі. Під бурхливі оплески директор закладу Світлана Чаговець вручила  випускникам свідоцтва про закінчення навчання.
 Як було приємно дивитися на цих унікальних, талановитих, обдарованих діток, котрі від щирого серця дякували батькам за те, що вони ростили їх, виховували, а педагогам слали слова подяки за їхній нелегкий труд, терпіння і доброту.
Ми щиро вітаємо наших випускників  та бажаємо їм здоров’я, наснаги, сили та витримки.

“Сьогодні ми зібралися з нагоди свята…”

4 липня  2022 року в  Андріївському ліцеї №2 відбулось  вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту учням 9 класу.
 Ось і промайнули 9 років, вони були сповнені переживань, успіхів, поразок. Та учні  подолали всі труднощі й отримали свої перші в житті документи про освіту.
Дехто з випускників, обравши самостійний шлях, вирушать  у доросле життя, будуть навчатися в коледжах, а хтось 1 вересня продовжить навчання в рідному ліцеї. Директор ліцею Світлана Вікторівна Чаговець щиро привітала дев’ятикласників з отриманням свідоцтв і  побажала їм міцного здоров’я, наснаги й перемог, сили та витримки.

День єднання в Андріївському ліцеї №2

 

 «День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель».

Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо-жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України-неньки і її буття…

22 січня українці відзначають важливе національне свято – День соборності України. Саме 22 січня 1919 року було проголошено так званий Акт злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.

День Соборності України — одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності України.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в  Андріївському ліцеї №2 організовано та проведено ряд заходів, а саме: конференція «Єдина, незалежна, Соборна, Україно моя» (9-11кл), виховні години «Українці у боротьбі за створення власної держави» (1-4 кл), «Соборна Україна- одвічна мрія народу» (5-6кл), «Історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР» (7-8кл).

Живи й процвітай, Україно моя,
Для миру, для щастя, любові й добра.

                                

               

 

 

«Допоможемо птахам узимку»

Зима – чудова пора року! Вона приходить і дбайливо вкриває природу чистим білим снігом, сковує озера і річки льодом, сильними морозами охолоджує  повітря. З кожним днем зима все більше і більше додається снігом, ночі стають довгими і морозними. Люди вдягаються у теплі речі та взуття. Тварини лягають спати або ж рятуються приготованими осінню запасами. Деякі птахи відлітають у теплі краї, а от доля птахів, які не відлітають у теплі краї,  багато в чому залежить від доброти та милосердя людей.

Доброю традицією в  Андріївському ліцеї №2 стало щорічне проведення акції «Годівничка». Адже, ми всі знаємо, що

птахи мають велике значення в природі і житті людини. Вони є нашими найкращими друзями, з ними людина стає кращою, внутрішньо красивішою, благороднішою, чистішою.

Тож  давайте приваблювати  птахів на свої поля, сади, городи, у парки, підгодовувати  їх взимку, влаштовувати штучні гнізда  і  вони віддячать  нам сторицею.

 

Сріблястий дзвоник нас покликав знову в країну Знань

 Проминуло літо непомітно,

В спогадах лишивши теплий слід

І ліцей всміхається привітно,

Обіцяючи відкрити новий світ.

Перше вересня – завжди урочистий і надзвичайно хвилюючий день. Він незабутній своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником.
Урочисто пройшло свято Першого дзвоника в  Андріївському  ліцеї №2, який гостинно відкрив двері для своїх  здобувачів освіти, зокрема, для маленьких першокласників. Цього року нашу  учнівську родину поповнили 27 вихованців, а значить  ліцей знову зацвіте життям.
Учнівську молодь, вчителів та гостей привітала зі святом, яке об’єднує всі покоління в.о.директора  ліцею Олена Іванівна Бутко та побажала всім здобувачам освіти, батькам, вчителям  міцного здоров’я, наполегливості та успіхів.

Зі щирими привітаннями звернулися поважні  гості, які завітали до нашого ліцею:  помічник  народного депутата України  Олександра Літвінова – Анаіт Саргісівна Арутюнян, заступник Донецького селищного голови – Наталія Олександрівна Шинкаренко, староста Андріївського старостинського округу- Сергій Сергійович Григоренко.

Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед  учнями нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, вчителів надихне успіхами учнів, батьків – гордістю за своїх дітей!

 

 

 

 

 

 

Спорт – це життя!

 «Здоров’я кожної людини – це його багатство».

 Усім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало проведення Дня фізичної культури та спорту в  Андріївському ліцеї №2. Цього року він пройшов у п’ятницю, 10  вересня. Мета заходів цього дня – активізація фізкультурно-масової роботи у ліцеї, формування у дітей мотивацій до здорового способу життя. Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання. Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники змагань. Діти продемонстрували свої спортивні здібності, техніку виконання фізичних вправ, згуртованість, дружбу. День був насичений, цікавий та змістовний. Переможці отримали дипломи.

Побажаємо учням успіху в подальших спортивних звершеннях, адже спортивне життя   нашого ліцею не обмежується одним днем, попереду ще багато спортивних досягнень!

   

«Наша мрія – мир»

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що – небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

З нагоди Дня миру в Андріївському ліцеї пройшли тематичні заходи, одним із них став флеш-моб «Україна», який підготували  учні 5- 6 класів.

 

 

 Година памяті «Місце партизанського руху в процесі вигнання нацистських окупантів з України»

22 вересня  цей  день  є  даниною всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами у глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями. Лилася кров, нищилися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу.

Учні Андріївського ліцею №2 долучилися до  відзначення  цього пам’ятного  дня.  Здобувачі освіти відвідали кімнату Слави, де ознайомилися з експозицією, присвяченою подвигу  андріївчан  у роки Другої світової  війни, дізналися про те,  хто такі партизани, що таке партизанський рух та про земляків-партизанів.

У бібліотеці було організовано книжкову виставку «Партизанська слава житиме в віках»

27 вересня Всесвітній день туризму.

Вже традиційно весело й гомінливо  пройшов  День туризму в Андріївському ліцеї №2.
Цьому посприяла й погода. У  цей чудовий осінній день  радісна дітвора  подорожувала до лісу, де були  організовані змагання зі спортивного туризму та краєзнавчого орієнтування  «Турист завжди стежку знайде!».  Старшокласники  були поділені на команди. Кожна команда мала пройти  естафети на швидкість та  кмітливість. Діти з захопленням змагались.

Сподіваємося, що знання, які  вони почерпнули під час туристичних змагань, згодяться їм в житті  і цей день запам’ятається  надовго.

А якою смачною виявилася каша, зварена на свіжому повітрі!

Всі  учасники туризму були у піднесеному настрої, оскільки гарна компанія та ситий шлунок – це завжди чудово!

«Наша маленька Батьківщина»

День села – це свято всіх, хто тут народився і виріс, проживає, хто приїхав колись, щоб залишитися  назавжди.

Село наше – квітуче і красиве. Але справжньою окрасою його є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, та спільні зусилля кожного і створюють неповторний образ Андріївки, зберігається наша історія та закладається майбутнє. Адже успіхи села – це перш за все успіхи його жителів, працелюбних, добрих і чесних людей. Це наші працівники підприємств, ліцеїв, дитячого садочка, поштового відділення, лікарні, яким під час свята була висловлена щира подяка за їхню працю.      Під час святкового заходу місцеві аматори дарували чудові пісні та гарний настрій  всім присутнім.

Спражньою окрасою свята були юні таланти, які привітали всіх веселими піснями та танцями.

Тож нехай і надалі процвітає наше селище Андріївка. Народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку. А ми, його жителі, будемо робити все від нас залежне, аби наше селище  жило і процвітало.

“Вітаємо, дорогі освітяни”

Вчитель!

Він людям готовий віддать без вагань

Тепло свого серця, скарби своїх знань.

За це йому – слава!

За це йому – шана!

За це йому наша любов полум’яна!

Голосне  учнівське  «Вітаємо!» 1 жовтня  в Андріївському ліцеї №2  звучало часто  й щиро.  Багато гарних слів – привітань було сказано дітьми на адресу педагогів.

А по обіді  у святковому залі  зібрався весь педагогічний колектив на  літературно -музичне свято «Ми  вам даруємо тепло своїх сердець».
Гарні пісні, танці та  веселі сценки змушували глядачів  усміхатися й гучно аплодувати артистам, підбадьорюючи їх.  А родзинкою свята став фінальний запальний танець від  старшокласників. Голосним оплескам, веселим  усмішкам не було меж…

 

 

 

“Спорт формує культуру оптимізму, культуру бадьорості”

10 жовтня в Андріівському ліцеї N2 пройшов Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів та учениць. Всі учасники були задіяні у різних фізичних активностях: змагання на тринажерах, силові вправи на перекладині, стрибки на скакалці, біг та змагання з міні- футболу.

“Привітаємо захисників України “

Засідання лідерів учкому Андріівського ліцею №2

 

“Андріївські школярі за безпеку дорожнього руху”

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров’я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров’я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху.  З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури  поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху  в   Андріївському ліцеї №2 з 15 по 19 листопада пройшов 2-й етап Тижня безпеки дорожнього  руху. Відповідно до тематики Тижня в  ліцеї проводилися різноманітні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності та усвідомлення  найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.  Для здобувачів освіти  1-11 класів класні керівники провели  єдиний  національний урок «Безпечна дорога додому»,  учні 1-7  класів взяли участь у конкурсі малюнків на тему: «Андріївські школярі за безпеку дорожнього руху». В бібліотеці ліцею  була оформлена виставка літератури  «Твій друг — безпечний рух»,    для вихованців  1-4 класів педагог – організатор  Устиченко Н.А., провела практичне заняття   «У школі пішоходних наук», учні 8-А та 8-Б класів прийняли активну участь у вікторині «Знай, вивчай, виконуй», яку підготувала і провела бібліотекар ліцею Лацько С.І., просвітницький променад «Дитинству – безпечні дороги»  пройшов  для  дітей початкових класів, цікаво пройшла прес- конференція для здобувачів освіти 9-11 класів. Не менш активними були і батьки вихованців нашого  закладу, прийнявши  участь у селфі- марафоні «Дорожня грамота». Всі заходи під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху пройшли на належному рівні. Кожен день був  цікавим, корисним та різноманітним.  Робота педагогів допоможе дітям убезпечити себе в реальному житті на дорозі та принесе свої результати, що допоможе істотно знизити кількість ДТП за участю дітей.

“Україна – територія гідності і свободи”

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

В Андріївському ліцеї №2 пройшли  заходи приурочені цій події:

круглий стіл «Події в Україні в листопаді 2013 року та лютому 2014 року очима молоді», для учнів 8-9 класів, серед учнів 5-6 класів організована виставка дитячих малюнків « Я славлю свою рідну Україну». У бібліотеці оформлена виставка публікацій « Україна в боротьбі за державність». Здобувачі освіти 9-11 класів переглянули документальний  фільм Сергія Лозниці «Майдан». Для учнів 7-8 класів був проведений лекторій «Подвиг, що непідвладний часу».

6 грудня – День збройних сил України.

Це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України.  В Андріївському ліцеї №2 серед учнів 5-6 класів  пройшли змагання “Нумо, хлопці!”.   Юні захисники показали приклади сили волі, спритності, натхнення і фізичних здібностей. У спортивній боротьбі найсильнішими була команда учнів  6 класу. Переможці були нагороджені дипломами.

Акція “16 днів проти насильства”

З метою попередження проявів жорстокості та насилля з 25 листопада по 10 грудня проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

Актуальність проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Тому, протягом усього періоду Акції в Андріївському ліцеї №2  відбулося чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зокрема, було  проведено:

 • тематичні бесіди та години спілкування «Толерантність врятує світ» в 1-11 класах;
 • діалог «Право, обов’язок, свобода та відповідальність» у 8-х класах;
 • моніторинг ставлення учасників освітнього процесу до наркогенних речовин та насильства для учнів 7-9 класів;
 • тематичні виставки матеріалів з питань запобігання насильству в сім’ї ;
 • заняття з елементами тренінгу «Як не стати жертвою насильства» в 5 класі;
 • тренінгове заняття «Я вмію любити і поважати себе та інших» в 4-х класах ;
 • анкетування щодо виявлення насильства в сім’ї та школі  5-10 класів;
 • година спілкування « Шляхи протидії торгівлі людьми в 5-9 класах » ;
 • випуск стіннівок « Ми проти жорстокого поводження з дітьми 5-11клас;
 • година спілкування «Як не стати жертвою кібербулінгу» 5-11 клас;
 • круглий стіл : «Сім’я – простір без насильства”9 клас;
 • конкурс «Наші долоні проти насильства»1-4 класи;
 • дискусія «Чи можуть інтернет і мобільні телефони бути джерелом насилля»5-11 класи;
 • конкурс малюнків «Світ без насильства очима дітей»1-5 класи;
 • перегляд відеороликів, соціальної реклами« Стоп насильству»,« Права і обов’язки дітей» 7-9 класи.

Проведені заходи, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяностіі, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини.

ПОДОРОЖ У СВІТ ПРАВА

10 грудня в Андріївському ліцеї №2 стартував Всеукраїнський тиждень права. Під керівництвом вчителя правознавства Чаговець І.П. та за юридичною підтримкою експертів – директора ліцею Чаговець С.В. та педагога-організатора Устиченко Н.А. команда дев’ятикласників ,,Друзі Феміди” та команда одинадцятикласників “Магістри права” змагались за титул,,Адвокати ліцею” в рамках інтелектуальної гри “У гостях у Феміди”.На дітей чекала захоплююча подорож у світ права. Вирішувати життєві проблеми,захищати свої права,проявляти милосердя та відповідальність учасники навчалися під час інтелектуальних конкурсів та практичних завдань. Найцікавішими, на думку ліцеїстів, були конкурси «Гра без правил – Калабаш» та «Слідство вели…». Також, здобувачі освіти мали нагоду познайомитися з основними принципами Міжнародного гуманітарного права, які є надзвичайно актуальними сьогодні.

 

 

«Є свято гарне в Україні…»

Це свято раз буває в році.

Воно нікого не мине.

Бо Миколай святий із неба.

В оселю кожну зазирне.

Отець святий про всіх все знає

Хоч любить нас, та бачить все.

Він чемних, лагідних вітає

І радість їм за це несе.

День святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе добро.

Цікаво та весело  пройшло свято Миколая в  Андріївському ліцеї №2. Учні 2-6 класів  під керівництвом педагога-організатора Устиченко Н.А.,  підготували чудову літературно-музичну композицію “Ой хто, хто Миколая любить”. Діти ознайомили присутніх з історією свята, розповіли про благодіяння Миколая-Чудотворця, розповідали вірші, співали пісні. По закінченню заходу діти отримали подарунки. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та позитивні емоції.