«Патріотизм починається з любові до людини»

Патріотизм – це, образно кажучи, сплав почуття й думки, осягнення святині – Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем…
Патріотизм починається з любові до людини.
Патріотизм починається з колиски
(Василь Сухомлинський)
Людина сильна своєю громадянськістью, своїми почуттями любові до рідної землі, до духовних надбань свого народу..
Дитина набирається вражень та знань про навколишнє: про близьких людей, про свою милу Батьківщину, які залишають у душі її незабутні спогади на все життя. З ранніх років закладати у дитини готовність захищати й примножувати здобутки народу, рідного краю. Як відомо, у житті є різні цінності. Але є й такі святині, які ні з чим не можна зіставити і порівняти. Вітчизна, ввіданість рідній землі й народові.
Виховання любові до своєї країни ми поєднуємо з поданням дитини елементарних знань про державу і право, про національну символіку – Державний герб, Прапор, Гімн, з вихованням поваги до символів української держави. Ознайомлення дітей зі звичаями, традиціями, народними обрядами, малими жанрами фольклору.
Виховання патріотизму, любові до України та рідного краю є одним із важливих напрямів виховання здобувачів освіти Андріївського ліцею№2.
Головними напрямками нашої роботи є проведення годин спілкування та позакласних виховних форм роботи, здійснення пошукової роботи та розробка науково-дослідних проектів, краєзнавчі та тематичні екскурсії в кімнаті народознавства та кімнаті слави, а також діяльність волонтерського загону «Іскра» щодо допомоги ветеранам війни, дітям війни сім’ям загиблих воїнів. Крім того в нашому ліцеї проводяться зустрічі з видатними особами.