День пам’яті Героїв Крут

29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім’я ідей, але аналогічної Крутам не було. Вихованці Андріївського ліцею № 2 у котрий раз вшанували той славний час, коли українське юнацтво склало іспит зрілості, ставши на оборону рідної України і волі народної. Адже проведення виховних заходів, присвячених Дню вшанування пам’яті полеглих під Крутами, не втратило значимості, навіть з огляду на віддаленість цієї важливої історичної події. Більше того, 27 січня в закладі було проведено єдиний тематичний урок пам’яті Героїв Крут за темами:

1-4 класи — “Бій під Крутами — символ українського героїзму”

5-8 класи — “Трагічна сторінка української історії на шляху до незалежності”

9-11 класи — “Подвиги Героїв Крут: погляд із сьогодення”.

Вихованці ліцею читали вірші та прозу українських авторів. Вчитель історії ознайомила учнів із історичними фактами перебігу цих страшних подій в історії України. Діти переглянули відеоролик «Бій під Крутами», хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих студентів-гімназистів. У бібліотеці протягом дня учні ліцею мали змогу переглянути виставку художньої та історичної літератури на тему “Героїчні сторінки в історії українського народу”.

Ліцеїсти мали змогу не тільки переосмислити важливість подвигу юнаків, а й впевнитись в незламності волі та силі духу сьогоднішніх захисників України – гідних нащадків героїв Крут!