ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Читацький марафон

“Діти Андріївського ліцею №2 читають”

Місячник шкільних бібліотек в Андріївському ліцеї N2 завершився флешмобом “Читаємо вголос! Читаємо разом!”.
Час сам формує нове покоління. Сьогодні книга виборює свою аудиторію поміж телебачення, кіно, Інтернет. Адже читання – це не лише спосіб отримання інформації, це унікальний процес здатний перетворити людину в особистість, котра спроможна відчувати, хвилюватися, незалежно думати та реагувати.
Бібліотека – це місце де знаючий удосконалює свої знання, а той хто прагне отримує і накопичує.
Затишку, спокою, цікавих книг і приємного спілкування, милі Читайлики!

Творча майстерня з виготовлення закладок

Всі ми любимо читати. Читаючи книжку, кожна людина помічає для себе місця, які її вразили, зацікавили, до яких хотілось би повернутись. З цією метою, практично, всі ми використовуємо закладки для книг. Звичайно, можна обійтися і без них: загнути листочок, чи зробити позначку. Але все це псує книгу, тому без закладок нам ну ніяк не обійтись. Але найцікавіші закладки – ті, що зроблені своїми руками.

         

“Селфі з книгою”

Упродовж усього життя ми звертаємося до книги 📚. Вона допомагає пізнати та зрозуміти навколишній світ  і самих себе. Нерідко книга, вчасно прочитана, підказує людині вихід із складної ситуації. Книги — володарі простору.
В рамках Місячника шкільних бібліотек “Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки” у Андріївському ліцею №2 проводився флешмоб “Селфі з книгою”. Головною його метою було привернути увагу до книг , як джерел отримання знань, засобів комунікації, котрі залишаються основою активної освіти та критичного мислення.
Бібліотека бажає всім шанувальникам книги📚, нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! А книга нехай стане для вас справжнім другом і порадником на довгі літа!

 

Віртуальна екскурсія “Дім де живуть книги”

Не знаю , чи догадувались ви, що Вночі, коли місто засинає, бібліотечні книжки оживають, щоб поділитись розповідями про своїх улюблених читачів ?
Сьогодні вночі вони згадають про зустріч з дітьми Андріївського ліцею №2. Бо говорили ми про книги, бібліотеку, дитячі журнали і інші речі зв’язані з читанням..

Флешмоб-читання 

«Читаємо, мріємо, гуртуймося»

В рамках Місячника шкільних бібліотек в бібліотеці Андріївського ліцею №2 пройшов флешмоб-читання українських поетичних і прозових творів «Читаємо, мріємо, гуртуймося». Ми дуже вдячні кожному учаснику флешмобу за чудове виконання та сподіваємося на якнайшвидше мирне майбуття нашої держави.

 

Конкурс малюнків

Кожна книжка нова пригода

Казки є одними з найпоширеніших творів, котрі є цікавими для дітей молодшого шкільного віку. Вони несуть в собі чимало мудрості та повчань. Бібліотекою ліцею був організований конкурс малюнків «Кожна книжка нова пригода», в якій брали участь учні 1-2 класів.
Видатний педагог В.О.Сухомлинський писав: «Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем». Читання книг розвиває дитячу фантазію, виховує почуття прекрасного, вчить пізнавати добро та зло, правду і неправду, вчить розуміти та цінити життя людини, любити і берегти живу природу, відкривати для себе минуле і прокладати шлях у майбутнє, вчить мистецтву творити.

Екскурсія до бібліотеки – нові враження та нові друзі

Учні 1 класу Андріївського ліцею №2 вперше завітали в чарівну оселю книги. Допитливі малята уважно слухали розповідь бібліотекаря про бібліотеку та її «жителів» – книжки. Діти дізнались, що означає слово «бібліотека», коли з’явилися перша паперова та перша друкована книги, а нові терміни «абонемент», «читальна зала», «стелаж», «формуляр» поповнили словарний запас першокласників. А ще вони познайомилися з дитячими журналами, найновішими книгами, які отримала бібліотека

 

День відкритих дверей

“Ласкаво просимо до нашої бібліотеки”

Місячник шкільних бібліотек розпочато днем відкритих дверей у бібліотеці. До книгозбірні могли завітати всі бажаючі і ознайомитися з новими надходженнями, які  вже на бібліотечних полицях та вибрати щось цікаве для себе.

                                     

З 2008 РОКУ ЗА ІНІЦІАТИВОЮ МІЖНАРОДНОЇ АСОЦІАЦІЇ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК ЗАПОЧАТКОВАНО ЩОРІЧНЕ ПРОВЕДЕННЯ У ЖОВТНІ МІСЯЦІ МІЖНАРОДНОГО МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК. МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ У 2014 РОЦІ ПІДТРИМАЛО МІЖНАРОДНУ ІНІЦІАТИВУ І ПРИЙНЯЛО РІШЕННЯ ЩОРІЧНО З 1 ПО 31 ЖОВТНЯ ПРОВОДИТИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК (НАКАЗ МОН УКРАЇНИ ВІД 12.08.2014 №931).
З 1 ПО 31 ЖОВТНЯ 2024 РОКУ ПРОХОДИТИМЕ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК ПІД ГАСЛОМ “ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ”

План місячника 2024

28 вересня педагогічна спільнота України та світу відзначає 106 років від дня народження видатного українського педагога, письменника, психолога, дослідника, публіциста та громадського діяча – Василя Олександровича Сухомлинського, людини, яка залишила «вічний слід на землі».
Його ідеї, науково-методичні розробки, практичний досвід нині втілюються в освітньо-виховних системах європейських країн, Японії, Америки та ін.
В. А. Сухомлинський – автор понад 600 статей, 1200 оповідань і казок. Твори В. Сухомлинського видані 53-а мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн. примірників. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена 30-а мовами світу і витримала 54 видання. Педагогічні казки В.О. Сухомлинського ніби опосередковано, непомітно зовні, насправді вміло і глибоко виховують у дітей найкращі людські якості. Своєю творчістю великий педагог досяг тих морально-етичних норм, які можна проповідувати як заповіді. Вони для тих, хто хоче стати Справжньою Людиною.
За посиланням можна переглянути біографію та незабутні кадри життя педагога-письменника та дізнатися багато цікавих історій з його життя ⬇️
Тож читаємо і перечитуємо улюблені з дитинства твори Василя Сухомлинського разом усією родиною.

«Я – України син» (до 130-річчя від дня народження Олександра Петровича Довженка)

10 вересня виповнюється 130 років від дня народження Олександра Довженка – одного з найвідоміших письменників і режисерів. Саме в цей день з 1994 року вручають Державну премію України імені Олександра Довженка. Постать митця в українській культурі багатовимірна – він відомий кінорежисер, сценарист, прозаїк, драматург, живописець і графік, етнограф, оратор, дипломат і військовий кореспондент. Все це дало йому право піднятися на вершину світової слави та заявити про свій геніальний талант.

Серед багатьох літературних творів талановитого митця особливе місце займають кіноповісті «Земля», «Україна в огні», «Повість полум’яних літ», автобіографічна повість «Зачарована Десна», новели «Ніч перед боєм», «Воля до життя» та «Щоденник», який став справжнім документом епохи. Фільми Олександра Довженка – «Звенигора», «Арсенал», «Земля» – завоювали йому світову славу, він визнаний як один із провідних митців тогочасного світового кінематографа, «перший поет кіно».

“Незалежна Україна: шлях до мети”

“ВЕЛИКИЙ КАМЕНЯР УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ”

28 травня минає 108-ма річниця від дня смерті генія української нації Івана Франка. З цієї нагоди у Андріївському ліцеї №2 вшанували пам’ять видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадсько-політичного діяча. У шкільній бібліотеках організовано експозицію творів Івана Франка.

 

 

 

23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права

 

Сьогодні, 23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, читачів, бібліотекарів і всіх-всіх, дотичних до книговидання. Щиро вітаємо всіх книголюбів зі святом!

Вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка “Свіча запалена від серця”

У рамках святкування 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, з метою популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця, у Андріївському ліцеї №2 був проведений онлайн захід «Свіча запалена від серця». Учні 7 класу розвивати любов до своєї Батьківщини разом з вивченням української творчості та вшановуючи Тараса Шевченка, розвивали ерудованість, поповнювали багаж знань про цікаві факти життя та творчості Кобзаря.

Літературні читання

до 210 річниці дня народження Т.Г. Шевченка

Народна пісня в житті і творчості Тараса Шевченка

 

Виставка з нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті та з великою любов’ю й повагою передає із покоління в покоління.
Як для нас, так і для всього світу Шевченко – це Україна, а Україна – це Шевченко.
Тому 210-й день народження Тараса Шевченка – це привід не лише вшановувати пам’ять великого Кобзаря, але й згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

Наталя Львівна Забіла

5 березня 1903 року народилася Наталя Львівна Забіла, дитяча письменниця, перекладачка з польської, французької, авторка понад 200 книг, які вийшли накладом більше 5 мільйонів примірників. Вона стала першою лауреаткою літературної премії імені Лесі Українки.
Довгий час Наталя Забіла очолювала Харківську письменницьку організацію, редагувала дитячий журнал “Барвінок”, багато років була головою комісії дитячої літератури у Спілці письменників України.
Книги письменниці і донині читають, знають, люблять.

21 лютого Міжнародний День рідної мови

??Любіть свою рідну мову, бо мова – це засіб відображення національної культури, розвитку і збереження духовної та матеріальної спадщини.
ГОВОРИ УКРАЇНСЬКОЮ, ДУМАЙ УКРАЇНСЬКОЮ, ЖИВИ УКРАЇНСЬКОЮ!??

16 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ЄДНАННЯ!

Сьогодні особливий день для кожного українця — День єднання! Це молоде свято, яке ми святкуємо втретє.
Один із сенсів цього свята — показати усьому світові, що ми сьогодні єдині як ніколи і попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
Пам’ятаймо, що ми — сильні, рішучі та незалежні, бо ми разом! Нехай наша єдність дарує нам крила у найважчі часи! Ми обов’язково переможемо та відбудуємо нашу сильну країну! Зі святом!

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

 29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. Саме ті героїчно-трагічні події майже столітньої давності, які відбулися в морозні січневі дні 1918 року під селищем Крути, що за 130 км від Києва, на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Тоді на захист молодої Української Республіки виступили 300 зовсім юних добровольців з числа студентів київських вузів та бійців вільного козацтва. Це був цвіт тодішньої української патріотичної молоді, цвіт молодої нації. Вони назавжди залишилися молодими, поклавши буйні голови в нерівній боротьбі з більшовицькою інтервенцією.

     До цієї дати в бібліотеці Андріївського ліцею №2 оформлено тематичну виставку «Крути – наша слава, наша історія». Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

День Соборності України

#ПалацобласнийфлешмобЗаСоборнуУкраїну2024
До дня Соборності України читачі бібліотеки Андріївського ліцею №2 підготували тематичні малюнки “Україна – соборна держава!”. Учнівська молодь вболіває за долю України, вірить у нашу Перемогу, у силу Соборності!

Зимові свята в бібліотеці.

Зима – чудова пора року, яка вміє дарувати прекрасні емоції та незабутні враження, адже саме в цей період ми відзначаємо найбільші і найулюбленіші свята.
Тож нехай цей особливий період року наповнить нас радістю, теплом і вічними світлими поглядами та помислами.

До 190-річчя від дня народження Марка Вовчка

?Марко Вовчок – псевдонім, під яким приховувалася унікальна та неповторна жінка, єдина жінка-письменниця наприкінці 50-х років ХІХ століття в українській літературі. Твори Марка Вовчка відрізняються особливим мінорним настроєм та головними темами є трагізм життя селянства за часів кріпаччини. ?До 190-річчя від дня народження письменниці бібліотека Андріївського ліцею №2 пропонує літературну вікторину “Обрії життя і творчості Марка Вовчка”.

До 130-річчя від дня народження Миколи Хвильового

В Андріївському ліцеї №2 розгорнуто книжкову виставку «Талант, що прагнув до зірок».

13 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Хвильового — талановитого українського письменника, пристрастного полеміста і активного організатора літературного процесу в Україні. Більше 50-и років його ім’я було викреслене з історії української літератури, твори не передавалися, читання їх заборонялося. Книжкова виставка присвячена життю й творчості цій самовідданій, героїчній людині, яка усе своє життя присвятила Україні. «Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?» (М. Хвильовий). До уваги користувачів книги про письменника та його твори, які дивують нас тим, як він міг так світло, соковитими мазками зображувати природу рідного краю, України. Слова в нього світяться справжніми діамантами: «А ранки цвітуть перламутром і падають ранішні зорі в туман дального бору»; «Падало сонце, нечутно гриміло за рікою і незагартованим за день жовтожаром».

Своє життя Микола Хвильовий назвав «шляхом безумної подорожі». Справді, складається враження, що цій людині судилося перейти всіма колами пекла, а до раю так і не потрапити…

Мрії про побудову нового суспільства, героїка й романтика боротьби за високі ідеали в житті і в літературі повністю захопили митця, якого називають романтиком революції і нового світлого життя. Для Миколи Хвильового життя і творчість були тотожними поняттями. Неможливість творити означала неможливість жити. Микола Хвильовий обрав своїм життєвим кредом слова: «Хай живе дух неспокою».

“Раджу прочитати”.

Здобувачка освіти 7 класу Андріївського ліцею №2 Софія Бережна долучилася до “Національного тижня читання 2023”.

#тижденьчитання2023

#бутисвоїми

 

6 грудня – День Збройних Сил України!

До Дня Збройних Сил України, який відзначається 6 грудня, у читальному залі  бібліотеки Андріївського ліцею №2  оформлена книжкова виставка «Вірний син свого народу.

З книг, які представлені на виставці ми дізнаємося про історію української армії від Київської Русі до сьогодення,  можемо зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи.
Читачам надається  можливість перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, «прожити» їхнім життям, вдивитися в портрети українських гетьманів і полководців, побачити, як воювали і як виглядав побут запорожців. Представлені видання про героїв Козацької України – гетьманів, полковників, сотників, козацьких ватажків – Богдана Хмельницького, Криштофа Косинського, Северина Наливайка та ін. Користувачі познайомляться з літературою про Збройні Сили України, що висвітлюють становлення та розвиток Збройних Сил України, про досвід проведення антитерористичної операції, де українські захисники виявляють мужність, безстрашність і стійкість у виконанні свого військового обов’язку, гарячу любов до своєї Вітчизни, вірність присязі, бойовим традиціям українського народу.

“Моя улюблена книга”.

Здобувачка освіти 5 класу Андріївського ліцею №2 Анна Закора долучилася до “Національного тижня читання 2023”.

#тижденьчитання2023

#бутисвоїми

“Раджу прочитати”.

Здобувачка освіти 5 класу Андріївського ліцею №2 Поліна Шендрик, долучилася до “Національного тижня читання 2023”.

#тижденьчитання2023

#бутисвоїми

Здобувач освіти 8 класу Андріївського ліцею №2 Артем Кудряков долучився до поетичного марафону “Національного тижня читання 2023”.

#тижденьчитання2023

#бутисвоїми

“Моя улюблена книга”.

Здобувач освіти 6-А класу Андріївського ліцею №2 Андрій Равліковський долучився до “Національного тижня читання 2023”.

#тижденьчитання2023

#бутисвоїми

Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року “Читання як життєва стратегія” з 4  до 10 грудня 2023 року  Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію “Національний тиждень читання”. Мета цієї акції — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.

Її цьогорічне гасло — “Бути своїми”, що означає зв’язок між поколіннями, подолання віддалі (котра насправді умовна) між відомими літераторами й нами, читачами, а також розуміння досвіду тих голосів, котрі подібні виклики часу вже пройшли.

Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями. За допомогою Акції УІК хоче привернути увагу до важливості і приємності читання, надихнути українців відвідати бібліотеку чи книгарню.

Книжкова виставка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «ВІЛ СНІД: відчуй себе захищеним»

Щорічно, 1 грудня, згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також, як день пам’яті жертв цього захворювання.

Саме в цей день в бібліотеці  Андріївського ліцею №2 була відкрита книжкова виставка-застереження «ВІЛ СНІД: відчуй себе захищеним». Користувачі бібліотеки мають змогу познайомитися з виданнямицієї виставки, які розкривають історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про стан захворюваності в Україні та заходи запобігання епідемії.

Кожна людина повинна до кінця усвідомлювати всю небезпеку, яку несе СНІД, дбати про власне здоров’я і здоров’я своїх рідних та близьких й толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх. Будьте здорові!

Тематична книжкова виставка

“Україна – територія Гідності та Свободи!”

21 листопада у нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму та мужності громадян, що стали учасниками Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З цієї нагоди у бібліотеці оформлена книжкова виставка “Україна – територія Гідності та Свободи”, на якій представлені твори, що відтворюють події на Майдані під час Революції Гідності.

З книгами можуть ознайомитись всі охочі.

27 жовтня День української писемності та мови

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотеки − один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Бібліотеки роблять величезний внесок у розвиток освіти, науки і культури. У сучасних умовах є необхідність подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ – СВЯТО УКРАЇНИ!


Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020 в Україні відзначається День партизанської слави.
Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику перемогу над нацистськими загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
Наш обов’язок – згадувати про партизанів не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував перемогу, хто загинув у цій страшній війні.

До цієї дати в бібліотеці Андріївського ліцею №2 розгорнута тематична книжкова виставка “Партизанськими стежками”.

Бібліотечний урок “Книги – наші друзі”

18 вересня в 1 класі був проведений бібліотечний онлайн-урок “Книги – наші друзі”, на якому бібліотекар Лацько С.І. ознайомила першачків з історією виникнення книги, правилами поводження. В ігровій формі поринули у чудовий світ казок. Діти були кмітливі та розумні. Всі отримали задоволення від цього уроку.

До 105 років від дня народження Олеся Гончара

(3.04.1918 -14.07.1995)

3 квітня виповнюється 105 років від дня народження Олеся Терентійовича Гончара, одного з яскравих представників української літератури XX століття.
 Олесь Гончар – видатний письменник, великий майстер слова, чиї твори вже сьогодні заслужено вважаються українською класикою.
“О. Гончар – мудрець, він за строєм душі філософ. Йому б не письменником бути, або й ним, але не зараз. «Думайте про високе», «Бережіть собори ваших душ» – це крик у пустелі, філософи завжди були пустельниками”. Так про Олеся Гончара сказав великий український правдолюб Григір Тютюнник.

ВЕЛИКОМУ КОБЗАРЮ  ПРОРОКУ І БАТЬКУ УКРАЇНСЬКОГО  НАРОДУ – 209 РОКІВ!

На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, славного сина України – Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня минає 209-а річниця від його дня народження.
Сповнені любов’ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним з натхненням звучать слова Тараса і сьогодні, коли Україна змушена захищати власний дім — незалежну, демократичну, суверенну державу.

21 лютого ‒ Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу» Олесь Гончар

20 лютого 2023 року в Україні вшановується світла пам’ять Героїв Небесної Сотні

Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, одним із яких була гідність.

…Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.

Книги ювіляри 2023 року

“Герої Крут – для нащадків взірець” 

29 січня в Україні відзначається 105-річниця бою під Крутами.

Бій під Крутами одна з тих сторінок історії, що завжди будуть привертати увагу нашого народу.

27 січня- Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту

Голокост – одна із наймасштабніших трагедій в історії людства, яка змушує замислитись над цінністю життя, свободи та миру. І сьогодні, у річницю звільнення військами Першого Українського фронту бранців нацистського табору в Освенцимі, світове співтовариство вшановує пам’ять невинних людей, знищених лише за факт їх приналежності до єврейської та ромської національностей.

Жертвами Голокосту на українських землях стали мільйони убитих за етнічною, расовою та релігійною ознаками. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму, згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр та інші місця загибелі жертв Голокосту.

У день пам’яті висловлюємо слова співчуття рідним і близьким усіх невинно загиблих, схиляємо голови перед тими, хто, ризикуючи власним життям, рятував в’язнів нацистських концтаборів, та дякуємо захисникам, які обороняють людські життя.

Книжкова виставка до Дня Соборності України

22 січня в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

«Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», – так було написано в Акті злуки.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

«Парад казкових героїв»

Мабуть, всі діти люблять читати казки, твори про мандри, про Новий рік та Різдво.  Читаючи книги, кожен  уявляє  себе героєм улюблених  творів. І ось під Новий рік, коли мрії збуваються, учні мали можливість опинитися в ролі казкових героїв, приміряючи вбрання персонажів.
 Мета: розкрити цікавий і захоплюючий світ дитячої книги.
 На зимових канікулах в бібліотеці Андріївського ліцею №2   був проведений «Парад казкових героїв». Діти із задоволенням долучилися до цього заходу, перевтілившись в книжкових героїв.

“В український наш край йде Святий Миколай”

Читачі бібліотеки Андріївського ліцею №2 не тільки читають, а й вміють гарно співати. Бережна Софія учениця 6 класу вітає всіх зі святом Святого Миколая.

Миколі Кулішу – 130 років

Миколі Кулішу – 130 років

18 грудня – виповнюється 130 років від дня народження письменника, драматурга, театрального діяча Миколи Куліша (1892—1937).

? Микола Куліш народився 18 грудня 1892 року у с. Чаплинці Дніпровського повіту (зараз — Херсонська область). Закінчив церковно-парафіяльну школу. 1905 року на зібрані односельцями гроші продовжив навчання в Олешківському міському училищі, пізніше навчався в Олешківській прогімназії. А в 1914 році вступив на історико-філологічний факультет Одеського університету, але з початком Першої світової війни був мобілізований на фронт, де зробив військову кар’єру, дослужившись до поручика.

? Завершивши у 1921 році військову службу керівником Херсонського та Дніпровського повітових військкоматів, Куліш перейшов на цивільну службу. Він обіймав адміністративні посади в Олешках, з головою поринув у освітянську службу в Дніпровському повіті. Дружина Антоніна Куліш писала про його педагогічну діяльність цього періоду: «З новим запалом взявся він до праці: організовував школи, відкривав ті, що позакривалися під час війни, організовував дитячі садки, ясла й притулки, на початку 20-х років як освітянський керівник і педагог-практик склав українську абетку (Буквар) для шкіл, назвавши її «Первинка»… Учителі українських шкіл, які приїздили з сіл, дуже дякували за неї складачеві».

? Організовуючи школи, дбаючи про учнів і вчителів, Микола Куліш часто мандрував хуторами, селами й містечками Херсонщини, знайомився з освітянськими справами. У голодні 1921—1922 роки він доклав чимало зусиль, щоб урятувати багатьох школярів від смерті й зберегти численні невеликі школи. Працюючи з кінця 1922 року в системі губернської освіти в Одесі, Микола Куліш продовжував перейматися проблемами організації та розвитку національної школи, у якій пріоритетами ставали формування української культури, ментальності, національної самоповаги. Він предметно сприяв становленню національної школи на півдні України, такої школи, де викладання велося українською, рідною для значної частини населення мовою.

? У 1925 році разом із родиною Куліш переїхав до Харкова. Саме у Харкові він познайомився з українськими письменниками, зокрема, Остапом Вишнею, Миколою Хвильовим, Аркадієм Любченком. Але найголовнішою у його житті стала зустріч із Лесем Курбасом. Разом вони створили новий український театр.

Крім цього, у Харкові Куліш займався громадською діяльністю, 1926 року очолив літературну організацію ВАПЛІТЕ (Вільна академія пролетарської літератури), редагував її журнал. Також був редактором «Пролітфронту» і «Літературної ярмарки».

? Розквіт таланту Куліша-драматурга припадає на 1920-ті – І половину 1930-х років. У цей період у своїй творчості він розвиває всі жанри драматургії: комедію («Отак загинув Гуска», «Хулій Хурина», «Мина Мазайло»), трагедію («97») та драму («Маклена Ґраса», «Патетична соната», «Зона»). Але невдовзі проти нього розгорнули ідеологічну кампанію, а п’єси «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната» назвали ворожими комуністичному режиму.

?? Останнім твором Куліша стала «Маклена Ґраса». Соціально-психологічна драма оповідала про протистояння людини і суспільства. На жаль, для Миколи Куліша це протистояння було вирішене. 7 грудня 1934 року його заарештували, згодом засудили до 10 років ув’язнення із конфіскацією майна. Під арештом він захворів на туберкульоз. Але помер не від нього, разом з другом Лесем Курбасом його розстріляли 3 листопада 1937 в урочищі Сандармох.

До 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди! 

3 грудня світова спільнота відзначає 300-річчя від дня народження  Григорія Савича Сковороди – видатного  українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.

Григорій Савич Сковорода, видатний український філософ, один із найдивніших людей, яких будь-коли дарувала світові наша земля, знав ціну життя, знав, як нелегко буває часом відрізнити дійсно нетлінність від того, що дзвенить і блищить, але дуже швидко розсипається в прах. Він казав: «Ложная позолота есть блистательнее паче самого злата» — бо чудово розумів, якими складними,

й заплутаними бувають відносини між оболонкою й змістом, зовнішністю й сенсом.

А от коли настає час скінчити мандрівку (мандрівку життя!) — все стає на своє місце, бачиться

в істинному світлі…  Для нас життя й смерть Григорія Сковороди несут вічний урок: не брешіть,

і не лицемірте хоча б собі самі.

І пам’ятайте заклик філософа: «Глянь в сердечные пещеры!»

 

26 листопада – День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Голодомор 1932-1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу. Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети – ослаблення та винищення волелюбного українського селянства – соціальної основи нації.

В бібліотеці ліцею презентована підбірка літератури, на якій експоновані різноманітні книги та посібники, що розповідають про причини та наслідки голодомору. Ці книги бентежать душу, наповнюють серця пекучим болем, адже в них показана жахлива картина голодомору, велика трагедія українських родин.  Всі бажаючі можуть ознайомитися з літературою завітавши до нашої книгозбірні.

Презентація улюбленої книги

“Раджу прочитати”

Читачка бібліотеки Андріївського ліцею №2 Бережна Софія презентує свою улюблену книгу.

Презентація улюбленої книги

“Раджу прочитати”

Читачка бібліотеки Андріївського ліцею №2 Савченко Альбіна презентує свою улюблену книгу.

Всеукраїнський день бібліотек

Традиційно, в останній день вересня, ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек, а бібліотекарі – своє професійне свято.

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

У наш час прийнято вважати, що бібліотека та паперові книги – застаріле явище. Факти доводять протилежне, а в країні з’являється усе більше читалень з новітніми технологіями та доступом до Інтернету. Сучасні бібліотеки – це центр громадського життя, повноцінні коворкінги, простори для зустрічей та заходів. Працівники завжди створюють особливу атмосферу, яка яка єднає однодумців, надихає до праці, допомагає відпочити думками та поринути у світ книг.

План роботи 2022-2023 бібліотеки

 

Саме цього дня Православна Церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності. Здобувачам освіти завідувач бібліотеки , Лацько Світлана Іванівна,  з майбутніми  семиклассниками провела онлайн вікторину “Це ми! Україна!” до Дня Української державності. Вікторина висвітлила історичну знакову подію. Учні відповідали на цікаві питання і показали свої знання з історії України.

https://docs.google.com/presentation/d/1lJ8Rb8TMWGpI8ijlSb4L_KJ0QtOGPT5l/edit?usp=sharing&ouid=105678791999620738010&rtpof=true&sd=true

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів людей, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю, забрала життя кожного п’ятого українця.

Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.

22 червня вшановується світла пам’ять мільйонів українців − жертв Другої світової війни. Більшість із них загинули і померли від поранень, хвороб, були засуджені до розстрілу (за донесеннями військ, лікувальних установ, військових трибуналів), а також потрапили у полон і зникли безвісти. Жертвами нацистських загарбників ставали не тільки військовики, а й ті, хто жодних загроз не становив: жінки, діти, хворі та люди літнього віку. Щороку в цей день ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми із сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і, можливо, навіть онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді…

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам’ять полеглим на полі бою. Честь і слава живим героям!

24 травня – День сло’вянської писемності та культури

24 травня різні  країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Вони також упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини й грецького письма.
В Україні ім’я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

21 травня – Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

У 2001 році ЮНЕСКО прийняла Загальну декларацію про культурне різноманіття, а в грудні 2002 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції 57/249 проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.

21 травня 2003 року вперше відзначався Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. У зв’язку з цим Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацура звернувся до міжнародної громадськості з наступним посланням:

«Завданням ЮНЕСКО, як і ООН, не є організація культурної діяльності у світі. Однак вона може підтримати людей планети в їх сподіваннях і надіях. Саме в цьому сенсі має сприйматися святкування 21 травня, яке об’єднує нас сьогодні.

Загальна декларація ЮНЕСКО про культурне різноманіття – прекрасний інструмент діалогу та розвитку. Кожен з нас повинен прагнути до того, щоб плюралізм культур, завдяки встановленню діалогу між ними, став нашим спільним багатством. Тільки таким чином ми зможемо уникнути трагічних конфліктів і домагатися сталого розвитку, гарантувати який мають стійкість розмаїття культур і продовження конструктивного і пильного діалогу».

Україна – багатонаціональна держава. Історія і культура народів, які її населяють, розвиваються у тісному взаємозв’язку.

Читачі бібліотеки Андріївського ліцею И2, Меркулова Катерина 5 клас, Бережна Софія 5клас та Кузнєцова Дар’я 6клас прийняли участь у обласній акції «ДІТИ ХАРКІВЩИНИ ПРОТИ ВІЙНИ!» до Дня пам’яті та примирення, де показали свою любов до України, створивши красиві листівки.

Також користувачі приєдналися до онлайн флешмобу “Я з України”, учні намалювали красиві патріотичні малюнки: Пивоваров К. 6 кл., Наземцева К. 6 кл., Яковлєв Т. 6 кл., Мережко А. 6 кл., Бабич М. 5 кл., Потапова Д. 6 кл., Карачов Д. 7 кл.

Прочитали вірші: Наземцев С. 2 кл., Потапова І. 2 кл., Маслюк К. 2 кл., Житньова А. 2 кл.

Війна зруйнувала наше мирне життя, але не знищила нашу любов до України. Навпаки, вона зробила нас сильними та мужніми. Вона укріпила в нас віру. Вона наділила нас сміливістю. Вона вселила в нас впевненість.

 

Книгозбірня також долучилася до флешмобу “Подаруй матусі радість” створивши відеоролик наповнений любов’ю та турботою до рідних матусь.

23 січня – 130 років від дня народження Павла Тичини

Народився Павло Тичина 23 січня 1891р. в с. Пісках, Чернігівської області, в сім’ї сільського дяка (він же — учитель у «школі грамоти»). Учився спочатку в земській школі, потім у чернігівській бурсі (фактичною платою за це навчання були співи малого Павла в монастирському хорі, — у хлопця виявились чудові голос і слух), згодом — у місцевій духовній семінарії. Пізніше він знайомиться з славним земляком-чернігівцем — М. М. Коцюбинським, відвідує літературні «суботи» в його домі, читає там свої, схвально зустрінуті, вірші, підтримує сердечні стосунки з старшим письменником аж до його смерті.

Друкуватися П. Тичина почав у 1912р., перша збірка віршів — «Сонячні кларнети» — датована 1918р. (фактично вийшла весною 1919р).

Після семінарії П. Тичина вчився в Київському комерційному інституті, одночасно працював на різних дрібних посадах — в конторах та редакціях газет і журналів, в українському театрі М. Садовського (помічником хормейстера). Жовтневу революцію він зустрів уже зрілою людиною і відомим поетом молодшого покоління. Знамениті вірші весни і літа 1919р. — «На майдані», «Як упав же він з коня…» та ін., — а потім і вся збірка «Плуг», принесли йому славу натхненного співця «краси нового дня». Він працює в журналі «Мистецтво», в державному видавництві «Всевидат», завідує літературною частиною в Київському театрі ім. Т. Г. Шевченка, політкомісаром якого був О. Довженко.

У 1923р. П. Г. Тичина переїздить до Харкова, тодішньої столиці УРСР. Тут він працює в журналі «Червоний шлях», багато пише, вивчає вірменську, починає оволодівати грузинською і тюркськими мовами, стає діячем заснованої в українській столиці Асоціації сходознавства. Формально позапартійного тоді письменника, його обирають членом Харківської міськради, трохи пізніше — кандидатом у члени ВУЦВИКу. 1927р. він посилає М. Горькому на Капрі книжку своїх віршів і одержує від нього ласкавого листа, в якому автор «Матері» писав, що знає українського поета дуже давно, ще з розповідей М. Коцюбинського.

У часи Великої Вітчизняної війни П. Тичина був прийнятий до членів КПРС. Згодом він неодноразово обирався членом ЦК КП України. Поет удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці, лауреата Державної премії СРСР та Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка.

Помер П. Г. Тичина 16 вересня 1967р. в Києві.

Перші відомі нам вірші Тичини (з тих, що збереглися) датовані 1906 — 1908 pp., і серед них, ще геть «невстояних» і в формі, і в змісті, є така маленька перлина, як «Блакить мою душу овіяла». Перші публікації його поезій, як вже відзначалось, з’являються 1912р. в кількох тогочасних журналах («Літературно-науковий вістник», «Рідний край», «Українська хата»). Наступного року в київських періодичних виданнях публікується кілька його оповідань («На ріках вавілонських», «Спокуса», «Богословіє»), які засвідчили, що дар прозаїка теж не обминув молодого Тичину, хоч і не був розвинутий пізніше.

«Сонячні кларнети» явили читачам поета з уже сформованою оригінальною творчою індивідуальністю.

Наступна книга його віршів — «Плуг» (1920). Одночасно з «Плугом» вийшов тоненькою книжечкою цикл віршів у прозі «Замість сонетів і октав», який був написаний, можна гадати, в 1918 р.

Наступна збірка поезій П. Тичини — «Вітер з України» (1924).

Після невеликої, багато в чому експериментальної збірки «Чернігів» (1931), де автор нерідко зумисне оголював поетичне слово, звільняв його від «традиційної» образності та деяких інших атрибутів віршованої мови, 1934р. виходить нова книга його віршів — «Партія веде», яка в підзаголовку називалася — «Пісні, пеани, гімни».

Наступні книги поета вийшли в передвоєнні роки: «Чуття єдиної родини» (1938, Державна премія СРСР 1941р.) та «Сталь і ніжність» (1941).

Післявоєнні книги поета: «І рости, і діяти» (1949), «Могутність нам дана» (1953), «Ми — свідомість людства» (1957), «Зростай, пречудовний світе» (1960), «Комунізму далі видні» (1961), «Срібної ночі» (1964) та ін.

У спадщині поета — близько п’ятнадцяти поем. Найбільші з них лишились недовершеними, правда, кожна по-своєму. З поеми «Шабля Котовського» в різний час побачили світ чотири великих розділи, за якими все ще важко скласти уявлення про зміст цілого твору. З драматичної поеми «Шевченко і Чернишевський» читачам відома достатньо самостійна за сюжетом перша частина з пізніше дописаною фінальною сценою, що замінила другу частину поеми, рукопис якої загинув у часи війни. Нарешті, величезна за обсягом поема-симфонія «Сковорода», над якою автор працював щонайменше двадцять років, — твір теж недописаний (виданий він був уже після смерті автора).

 

«Україна – єдина, Україна – це ми»

22 січня наша країна відзначає величне національне свято – День Соборності України.

У цей день в 1919 році, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Це свято має історичне та політичне значення для суверенітету нашої держави.

З нагоди цієї дати в бібліотеці ліцею пройшла виховна година «Україна – єдина, Україна – це ми» на якій вихованці навчального закладу продемонстрували нероздільність нашої держави та єдність українського народу – народу з кращими традиціями поетичної та працелюбної української нації.

«Світ без меж» книга про розмаїття та рівність

У бібліотеці Андріївського ліцею №2 новинка літератури «Світ без меж» авторки Анастасії Степули, яка доступно та легкою мовою розповідає про різноманіття, рівність, толерантне спілкування – як правильно звертатися до різних людей. Книгу можна назвати провідником у світ різноманіття для малечі, і помічником для дорослих, які іноді ніяковіють від простих дитячих запитань.

«Хтось читає очима, хтось – пальцями. Хтось ходить, бігає, танцює ніжками, хтось – на кріслі колісному. Дитині варто пояснити – це тому, що люди різні. І якраз в цьому цінність кожного з нас.

Креативна виставка-інсталяція

“Новорічна казка” 

Свято наближається,  хочеться, щоб Новий рік пройшов весело, душевно та красиво. І створюємо для наших читачів казкову атмосферу. Радо запрошуємо всіх відвідати новорічну інсталяцію у бібліотеці Андріївського ліцею №2 та зробити світлини на згадку. Цього разу до новорічної книжкової ялинки приєднався Книговичок. Усе – задля створення святкового настрою користувачів книгозбірні!

Пізнавальна гра

«Подорож в країну права»

Права дитини — це певні можливос­ті, що надаються дітям (до 18 ро­ків), для того, щоб жити і дорослішати.  Життєвий досвід не тільки свідчить, але й учить, що не буде дітей — не існуватиме й держави. Діти — дзер­кало будь-якої держави, її майбутнє. Кожна держава любить дітей і піклу­ється про них. І проявом цього була 44 сесія Генеральної асамблеї ООН, У 1959 році було прийнято Деклара­цію прав дитини. А в 1989 році всі прогресивні країни світу, у тому чис­лі й Україна, підписали Конвенцію прав дитини.

Завідувач бібліотеки Лацько С.І. в 2 класі провела пізнавальну гру «Подорож в країну права».  Гра пройшла в рамках Всеукраїнського Тижня Права. Виховний захід відбувся з метою розширення знання дітей про їхні особисті права, підвести здобувачів освіти  до розуміння того, що необхідно не лише знати свої  права, але й сумлінно виконувати свої  обов’язки; прагнути розуміння необхідності виконувати правила поведінки в ліцеї; виховувати повагу до вчителів, однолітків та людей, що є старшими за віком; сприяти розвитку мислення, уяви, пам’яті і самостійності.

Усний журнал

«ВІЛ/СНІД.Ти повинен це знати!»

ВІЛ та СНІД… Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст. У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу.

1 грудня у Всесвітній день боротьби зі СНІДом учні 9 класу Андіївського ліцею №2 разом з завідувачем бібліотеки Лацько С.І. підготували та провели для учнів 8-10 класів усний журнал «ВІЛ/СНІД.Ти повинен це знати!». Гортаючи сторінки журналу, старшокласники звертали увагу учнів на історію розвитку ВІЛ/СНІДу, ризики інфікування на СНІД, шляхи ураження на СНІД та необхідність берегти своє здоров’я, щоб не заразитися вірусом ВІЛ-інфекції. Адже у світі так багато доброго та цікавого і кожному з нас випав цей великий подарунок – життя. Цінуйте його, не марнуйте його, проживайте кожен день із радістю, з посмішками, з теплом та любов’ю.

                                                                                                               

«Народна трагедія. Скорботний 1933 рік»

День пам’яті жертв голодоморів відзначається в Україні щорічно в четверту суботу листопада. Цього року ця сумна дата припадає на 27 листопада.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у цей період від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

В бібліотеці Андріївського ліцею №2 була оформлена виставка «Народна трагедія. Скорботний 1933 рік» до Дня пам’яті жертв голодомору, яка розкрила причини, перебіг та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу. Користувачі, які зацікавилися цим трагічним періодом нашого історичного минулого, ознайомитись з унікальними щоденниковими записами очевидців страшної трагедії. Відвідання виставки не залишило байдужими читачів бібліотеки в оцінці жахів Голодомору і страждань, перенесених українським народом.

Екскурсом в історію для учнів 8 класу стала тематичні година спілкування, на якій діти дізналися про трагічне минуле свого народу. На ній завідувач бібліотеки Лацько С.І використовувала фотоматеріали про Україну 1932-1933 років, фотографії людей, яким вдалося вижити в ті трагічні часи, репортажі з життя селянства. Все це викликало у сучасної молоді багато роздумів: про життя, про країну, про минуле, сьогодення і майбутнє.

Головне, що усвідомили діти: Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, – не підлягає забуттю…

Книжкова виставка

“21 листопада – День Гідності і Свободи. Пам’ятаємо, шануємо, гордимося”.

21 листопада в Україні відзначатимуть День Гідності і Свободи. У цей день ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за свободу країни.

В день цієї суспільно важливої дати в бібліотеці Андріївського ліцею №2 була розгорнута книжкова виставка, на якій представлені  видання, що висвітлюють події Революції 2013-2014 років.

«2013-2014 роки принесли багато змін у життя України та українців. Ми вистояли ще один Майдан, який став справжньою Революцією Гідності, – зазначила завідувач бібліотеки Світлана Лацько. – У кривавій боротьбі наша держава отримала, чи то втратила нових героїв – Небесну Сотню. Майдан як ніколи згуртував українців. Він став ще одним знаковим явищем в історії Української держави».

   

Гра-вікторина з Правил дорожнього руху

“Знай, вивчай, виконуй!”

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. 17 листопада 2021 року в Андріївському ліцеї №2 завідувач бібліотеки Лацько Світлана Іванівна провела гру-вікторину «Знай, вивчай, виконуй!» для учнів 8-х класів, метою  заходу було   розширити знання дітей про безпечну поведінку на дорогах, розвиток вмінь і навичок свідомо дотримуватися Правил дорожнього руху, виховання поваги до встановлених правил і бажання їх знати та виконувати. Вікторина була цікава, змістовна і сприяла повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

Бібліотечний урок  “Структура книги”

Ми звикли до книг, але рідко думаємо про них, як про великий скарб. А книга — надійний засіб передачі знань від покоління до покоління, літопис людського суспільства.

Погляньте ж на свої книги. Вони яскраві та красиві, цікаві та привабливі. Але чи знаєте ви, як створюються книги?Довгий шлях проходить книга, перш ніж потрапити на ваші парти.

Кожен із вас багато разів тримав у руках книжку, але мало хто замислювався над тим, з яких частин вона складається, для чого потрібен той чи інший її елемент і як, узявши книгу до рук, ще не знаючи її змісту, не читаючи ані сторінки, можна визначити, для кого вона призначена, хто її автор, з якого міста і в якому році прийшла до вас, хто малював малюнки, з яких окремих віршів, оповідань, казок вона складається… Ось такий цікавий урок провела 12 листопада завідувач бібліотеки школи у 2 класі..

.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», листа ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”від 30.08.2021 №22.1/10-19559 “Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 №931” відділ освіти Донецької селищної ради повідомляє   у жовтні місяці поточного року  в бібліотеці Андріївського ліцею відбудеться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек який пройде під гаслом:

«Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

Краєзнавчий віртуальний екскурс

“Мій рідний край”

Підготувала  Крячко Марія учениця 8-А класу

 

Конкурс віршів про рідний край

“Мій рідний край, моя земля”

Чому рідний край – це таке особливе, миле і гарне місце? Напевно, тому, що знайомство з навколишнім світом вперше відбувалося саме в цих краях. Маленька людина вперше тут побачила сонце, почула шум дощу, вдихнула лісовий аромат, пішла до школи, знайшла друзів.
Де б не була людина, в якому б куточку землі вона не опинилась, завжди буде згадувати свій рідний край, такий чудовий і милий серцю.

Ці думки були викликані в колажі  “Мій рідний край, моя земля” – саме таку назву він мав. На колажі можна побачити мальовничі куточки нашого селища. В роботи учнів відчувалася неймовірна теплота та любов до рідного краю. Подібні роботи  виховують любов до рідного краю і надихають юних митців на винахідливість, яка знадобиться їм у подальшому житті.

Портретна галерея «Українське козацтво в живописі»

Історичний караван (до Дня козацтва) «Великий характерник козацької України»

14 жовтня українці відзначають чотири великі свята: День Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, День створення УПА. І водночас в цей же день відзначається День українського козацтва. У незалежній Україні це свято офіційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 07 серпня 1999 р.), але неофіційно святкується вже декілька століть.

11 жовтня завідувач бібліотеки Андріївського ліцею №2 Лацько С.І. завітала до семикласників на історичний караван «Великий характерник козацької України». Щоб молоде покоління ідентифікувало себе українцями, воно повинно знати свою історію, мову, традиції та пам’ятати героїв українського народу.

Упродовж заходу почули багато цікавих історій та легенд про Сірка. Так 26 лютого 2002 року було введено в обіг срібну пам’ятну монету номіналом 10 грн., присвячену славетному кошовому. У кіно: «Чорна Долина» – український художній фільм 1990 року режисера Бориса Шиленка, за романом Ю. Мушкетика «Яса» та ін. У літературі: С. Черкасенко трагедія «Про що тирса шелестіла…», В. Малик «Таємний посол», Ю. Мушкетик «Яса», М. Морозенко «Іван Сірко великий характерник» та «Іван Сірко славетний кошовий», А. Кащенко оповідання «Сіркова слава» та «Сіркова могила» та ін. Познайомили з книгою Н. Тисовської «Секрети старої стрільниці», яка формує світогляд молоді. Переглянули відео «Козацька звитяга. Випуск №17. Історія. Іван Сірко» та слайд-презентацію.

Буккросинг в нашій бібліотеці

Бібліотека Андріївського ліцею №2 прийняла участь у соціальному русі  буккросинг «Жива книжкова полиця». Буккросинг (“book” – «книга», “crossing” – «рух») – це соціальний рух близький до флеш-мобу. Суть полягає у обміні прочитаними книгами. Власник книги може залишити її у громадському місці, щоб вона знайшла собі нового.

Поличка вільного обміну книг діє на АБОНЕМЕНТІ бібліотеки. На  книжковій шафі  виділено  2 полиці  на  яких  постійно  міняються  книги. Є  постійне  коло користувачів, які  приносять  по  2-3 книги  відразу.

В  групу  обміну  входять  любителі  магічної  фантастики, фентезі, детективів, любителі  жіночих  романів. Останнім  часом  на  полиці  з’явились  ілюстровані  книги  для  дітей  дошкільного  віку.

Приєднуйтесь до всесвітнього ідейного руху буккросинг! Не дайте Вашим книгам пилитись на полицях!

Конкурс малюнків

Мій рідний край – найкраще місце на землі

Рідний край — це твоя батьківщина, твій рідний дім, де жила чи живе твоя сім’я. Це рідна природа, рідна земля — все те, що глибоко врізалося в пам’ять на все життя і зберігається в душі як найпотаємніше. Батьківщиною може бути все: будинок, вулиця, село, місто, країна. Однак це не тільки географічне положення. Це більш широке поняття, що не обмежується власним будинком або певною територією. Народ, рідна мова, традиції, культура, рідна природа — це все те, що ми уявляємо, коли говоримо слово «Вітчизна».

11 жовтня  пройшов конкурс малюнків «Мій рідний край – найкраще місце на землі» для учнів 1 класу. Діти із задоволенням показали в малюнках красу рідного краю.

Краєзнавча вікторина «Пам’ять рідної землі»

7 жовтня була проведена краєзнавча вікторина “Пам”ять рідної землі “, в якій взяли участь юні ерудити 5 класу. Діти були активними, продемонстрували добрі знання про рай, в якому живуть, його історію, культуру. В нагороду за свої знання отримали аплодисменти та невеликі призи.

Посвячення в читачі “Мандрівка стежинами бібліотеки”

5 жовтня в читачі бібліотеки було прийнято учнів 2 класу. Для другокласників була проведена екскурсія по бібліотеці, по дивовижній книжковій країні. Після екскурсії учні ознайомилися з правилами поведінки у бібліотеці, поводження з книгами, дізналися про історію виникнення книги, про те, яку важливу роль відіграє книга у нашому житті. У кінці уроку учнів було записано до бібліотеки і вони вибрали собі книжечки для читання вдома.

Екскурсія до бібліотеки “У світі книги чарівної”

4 жовтня хлопці та дівчата 1 класу завітали до царства книг, щоб мати змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

День відкритих дверей у бібліотеці ліцею

1 жовтня в бібліотеці Андріївського ліцею №2 пройшов День відкритих дверей. Протягом дня проводилися інформаційні заходи. Молодші читачі були запрошені на презентацію книжкової виставки “Казковими стежками”.

 

 зо вересня Всеукраїнський день бібліотек 

Осінній вересень багатий сонячними днями, щебетанням школяриків, щедрими врожаями, барвистими шатами дерев, пташиними ключами… Символічно, що розпочинаться вересень Днем знань, а завершується Днем бібліотек. Бібліотека давно є тією світлицею, яка збирає творчих людей, аби поспілкуватися, пізнати мудре, поділитися своїми успіхами.

22 ВЕРЕСНЯ В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

Відповідно до Указу Президента України щорічно 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави, як данина всенародної поваги та вшанування пам’яті усіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя.

Партизанський рух став воістину всенародною боротьбою проти німецько-фашистських загарбників. З нагоди  Дня партизанської слави, з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у бібліотеці було організовано виставку “Партизанськими стежками”, присвячену підпільному та партизанському руху в 1941-1945 роках.

Пам’ять про Другу світову війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя. Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу житимуть вічно.

ДЕНЬ МИРУ В БІБЛІОТЕЦІ

Людина створена природою 

для миру, а не для війни, 
народжена для радості,
а не для горя… 

/Франсуа Рабле/ 

 

21 вересня весь світ відзначає День миру, як день глобального припинення вогню та відмови від насильства. У всіх куточках світу проходять заходи, спрямовані на залучення уваги до того, як багато в нашому світі агресії і зла, безглуздих смертей і ненависті.

До Міжнародного дня миру в Україні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна. У наш час, коли на Сході нашої  країни лунають постріли та проливається людська кров, це свято особливе. Цього дня низько схиляємо голови перед тими людьми, які   підтримують  найцінніше на цій планеті – мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.

Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього.

В бібліотеці Андріївського ліцею №2 експонується книжково – ілюстративна виставка «Хай буде мир на всій землі», на якій представлені книги , що розкривають значущість боротьби за мир для людини будь-якої країни, показують відвагу наших воїнів у Другій світовій війні та сучасному протистоянні на сході України.   Виставка пропонує замислитися над глибокими питаннями війни і миру на Землі.